czwartek, 27 czerwca 2019
H. Delforge, Q. Greban, "Mama" - recenzja
Na publikację „Mama” autorstwa H. Delforge, Q. Greban, która ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina trafiłam podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, które swoją drogą bezapelacyjnie polecam. To genialnie (tak – „genialnie”, bo inne słowo nie jest w stanie opisać mojego zachwytu tą pozycją) zilustrowana i przegenialnie opracowana książka dla matek, ojców, dzieci – tych narodzonych i tych dopiero poczętych. Warta uwagi ze względu na walory językowe, poetyckie, terapeutyczne. Może stać się punktem wyjścia do rozmów na trudne tematy z przedszkolakiem, uczniem, a nawet stereotypowym zbuntowanym nastolatkiem.
środa, 26 czerwca 2019
Jadwiga Cieszyńska, „Nauka czytania krok po kroku. Jak przeciwdziałać dysleksji” - recenzja
Do ubiegłorocznego (2018) egzaminu gimnazjalnego podeszło ponad 50 tysięcy uczniów ze zdiagnozowaną dysleksją rozwojową (wg podsumowania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej), co stanowiło 15% wszystkich uczniów przystępujących do tego egzaminu. Książka profesor Cieszyńskiej, choć wydana po raz pierwszy w 2001 roku, wychodzi naprzeciw wciąż aktualnemu problemowi dysleksji, ale i profilaktyce trudności w czytaniu i pisaniu.
Marta Galewska-Kustra, "Co robi Pucio?" i "Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem" - recenzja
Katarzyna Czyżycka, "Zanim zacznę czytać" - recenzja
wtorek, 25 czerwca 2019
Mira Rządzka, "Odruchy oralne u noworodków i niemowląt" - recenzja
Książka dr Miry Rządzkiej jest pokłosiem jej rozprawy doktorskiej. Jest to publikacja naukowa, jednak nie męczy narracją akademicką, co więcej - książka nie jest cegłówką 400 stronicową, posiada zaledwie 112 stron, które w zupełności wystarczają, aby pomieścić neurologopedyczne sedno. Dlatego nie jest ona zarezerwowana tylko dla neurologopedów, logopedów, neonatologów i innych specjalistów… śmiało mogą z niej korzystać rodzice, którzy chcą dowiedzieć się więcej o odruchach oralnych swoich maleństw.
Subskrybuj:
Posty (Atom)